80 lat po wybuchu Powstania Warszawskiego w przestrzeni miejskiej jest wiele śladów wydarzeń, które rozgrywały się tutaj w sierpniu i wrześniu 1944 roku. Wiele jest takich, które są powszechnie znane, lecz są takie które mijamy na co dzień i nawet nie jesteśmy świadomi o ich powstańczej historii. Jeżeli lubisz aktywność na świeżym powietrzu, rozwiązywanie zagadek i łamanie szyfrów nie stanowi dla ciebie żądnego problemu, a do tego masz w sobie zmysł detektywistyczny no i pasjonujesz się historią Warszawy i Powstania Warszawskiego to mamy coś w sam raz dla Ciebie. Wraz z nami odszukasz widoczne do dziś ślady Powstania, spróbujesz odnaleźć miejsca uchwycone w kadrze, a także poszukasz odpowiedzi na zadania ukryte na ekspozycjach warszawskich muzeów. Gotów na wyzwanie?

Jeżeli tak jak i my nie możesz się doczekać gry plenerowej “Labirynt’44” to mamy dla Ciebie dobre informacje. W tym roku gra rozegra się w dwóch etapach. Tradycyjna gra, gdzie odbudowujemy dla was przedwojenną siatkę Warszawy rozegra się 4 sierpnia w Hali B przy ul. Włościańskiej 52 (zapisy na www.rejestracja.1944.pl), natomiast poprzedzać ją będzie (i to jest nowością w tym roku) tzw. etap miejski, który startuje już 3 lipca. Żeby wziąć udział w etapie miejskim należy pobrać zadania ze strony labirynt44.1944.pl/ i po ich rozwiązaniu wysłać odpowiedzi na adres labirynt@1944.pl. Zadania dla graczy zostaną opublikowane na stronie przez 3 kolejne środy lipca tj. 3, 10 i 17 lipca. Na rozwiązanie zagadek i nadesłanie odpowiedzi gracz będzie miał czas do końca danego tygodnia tj. odpowiednio 7, 14 i 21 lipca.

Za rozwiązanie w całości każdego z „zadań tygodnia” gracz otrzyma 10 pkt. lub mniej niż 10pkt. jeżeli nie uda mu się rozwiązać całego zadania (za rozwiązanie połowy zadania przysługują 5 pkt. itp.). Jeżeli weźmiesz udział także w grze 4 sierpnia to liczba punktów zdobyta w etapie miejskim będzie dodana do ogólnej puli punktów zdobytych przez Twoją drużynę. 

I najważniejsze: udział w etapie miejskim jest dobrowolny, jeżeli wolisz możesz startować tylko w grze 4 sierpnia.